mrshabanali

اصول و فنون مذاکره محمدرضا شعبانعلی | فایلهای PDF برای دانلود

در این صفحه به پرسش‌هایی که معمولاً دانشجویان درس اصول و فنون مذاکره محمدرضا شعبانعلی مطرح می‌کنند، پاسخ داده شده است. همچنین اسلایدها و سایر منابع در قالب فایل PDF برای دانلود رایگان در اختیار شما قرار داده شده است. این پرسش‌ها به مرور تکمیل می‌شوند.

در کلاس دانشجویان ارشد MBA شریف، چه کتاب‌هایی به عنوان منبع آموزشی برای یادگیری اصول و فنون مذاکره پیشنهاد شد؟

در آن کلاس حدود بیست کتاب معرفی شد که از جملهٔ آن‌ها می‌توان به کتاب مذاکره لوئیکی و ساندرز، کتاب اصول و فنون مذاکره راجر فیشر، کتاب تجزیه و تحلیل مذاکرهٔ هوارد رایفا، کتاب نابخردی‌های پیش‌بینی‌پذیر دن اریلی،‌ کتاب دشواری انتخاب بری شواترز، کتاب گفتگوهای حیاتی پترسون و مجموعه کتاب‌های پل اکمن اشاره کرد.

این کتاب‌ها را می‌توان بهترین کتابهای مذاکره دانست که در حال حاضر در بازار عرضه شده‌اند (بر اساس قضاوت و سلیقهٔ محمدرضا شعبانعلی و نه به عنوان یک حکم قطعی).

فهرست کامل کتاب‌ها و معرفی مختصر آن‌ها در فایل PDF زیر آمده که با کلیک بر روی لینک زیر می‌توانید آن را دانلود کنید:

🔗 دانلود فایل PDF‌ کتابهای مذاکره

سیلابس و سرفصل های دوره اصول و فنون مذاکره محمدرضا شعبانعلی چیست؟

محمدرضا شعبانعلی در بازه‌های زمانی مختلف و بسته به نیاز مخاطبان از سرفصل‌های متفاوتی استفاده کرده است. به طور خاص، در دورهٔ‌ رسمی دانشگاهی برای دانشجویان ارشد MBA سرفصل زیر را طراحی و اجرا کرد:

🔗 سرفصل‌های دوره اصول و فنون مذاکره (دانلود فایل PDF)

اما او در دوره‌‌های دیگری که اجرا کرده، سرفصل‌های دیگری هم داشته است. به عنوان مثال، قبل از سال ۱۳۹۰ دوره‌های آموزش مذاکره پیشرفته با عنوان مذاکره با شیطان برگزار می‌کرد که فرض دوره بر این بود که مخاطبان، قرار است با کسانی مذاکره کنند که به اصول اخلاقی مذاکره وفادار نیستند و قواعد حرفه‌ای‌گری را رعایت نمی‌کنند. در آن دوره، سهم مباحث روانشناسی، رفتارشناسی،‌ شخصیت شناسی و تکنیکها و ترفندهای مذاکره بیشتر بود.

اما اگر به دنبال سرفصل‌های کاملی هستید که همهٔ جنبه‌های مذاکره را پوشش دهند، می‌توانید به سرفصل پیشنهادی مذاکره که در متمم ارائه شده مراجعه کنید. این سرفصل به شکل منظم به‌روز می‌شود:

🔗 سرفصل‌های پیشنهادی برای درس اصول و فنون مذاکره (PDF)

برای دانلود رایگان کتاب فنون مذاکره محمدرضا شعبانعلی به کجا مراجعه کنیم؟

این پرسشی است که ما معمولاً چند روز یک بار در قالب ایمیل با آن مواجه می‌شویم. پاسخ، ساده و کوتاه است: روش خاصی وجود ندارد. چون حقوق مادی کتاب‌ها متعلق به ناشران آن‌ها (و نه حتی نویسندگان آن‌ها) است و طبیعتاً نه از نظر قانونی و نه اخلاقی، نمی‌شود و نباید نسخه PDF کتاب‌ها را دانلود کرد (معمولاً هم چنین امکانی وجود ندارد. حداقل تا جایی که ما می‌دانیم، فایل PDF کتاب فنون مذاکره محمدرضا شعبانعلی برای دانلود حتی به شکل غیرقانونی هم در دسترس نیست).

اما دو راه‌حل جایگزین وجود دارد. اگر قصد دارید یادگیری فنون مذاکره کاملاً رایگان باشد و هیچ هزینه‌ای پرداخت نکنید، می‌توانید به رادیو مذاکره و رادیو متمم مراجعه کنید و فایل‌های صوتی آن‌ها را دانلود کنید. از عمر بعضی از این فایل‌ها حدود یک دهه می‌گذرد. اما هنوز هم در مقایسه با کتاب اصول و فنون مذاکره شعبانعلی که سال ۱۳۸۷ نوشته شده، جدیدتر محسوب می‌شوند:

🔗 رادیو مذاکره (دانلود فایلهای صوتی)

🔗 رادیو متمم (دانلود فایل‌های صوتی)

اگر هم قصد دارید مذاکره را به شکل دقیق و حرفه‌ای یاد بگیرید و کیفیت محتوا و ساختار آن برایتان مهم است، می‌توانید دوره آموزشی ۶۰ نکته در مذاکره را تهیه کنید که از هم از کتاب مذاکره و هم از رادیو مذاکره و رادیو متمم جدیدتر است. البته قضاوت ما این است که کتاب فنون مذاکره با وجودی که در سال ۱۳۸۷ منتشر شده، هم‌چنان در مقایسه با بسیاری از کتابهای موجود در بازار، نکات آموزنده‌ای در خود دارد. اما به هر حال، مجموعهٔ آموزشی که اخیراً تهیه و تولید شده، پخته‌تر و به‌روزتر است:

🔗 مجموعه فایل‌های صوتی ۶۰ نکته در مذاکره (خرید و دانلود)

توضیحات کامل‌تر محمدرضا شعبانعلی درباره کتاب فنون مذاکره و مقدمه دکتر مسعود حیدری و سایر موضوعات مرتبط را می‌توانید در مطلبی که اختصاصاً در این باره نوشته شده بخوانید:

🔗 کتاب فنون مذاکره محمدرضا شعبانعلی

فایل های صوتی آموزش مذاکره شعبانعلی را از کجا می‌توان دانلود کرد؟

محمدرضا شعبانعلی در گذشته فایل‌های صوتی آموزش مذاکره را در قالب محموعهٔ رادیو مذاکره ارائه می‌کرد. آن زمان، هنوز پادکست وجود نداشت و حتی لغت آن هم رواج پیدا نکرده بود. اما می‌توان گفت آن فایل‌ها از جنس پادکست بوده و هستند. هم از نظر تنوع موضوع و هم از نظر کیفیت محتوا (پادکست‌ها معمولاً به اندازهٔ کتاب‌ها یا سایر انواع محتوا، ساختار دقیق و استناد علمی ندارند).

آن فایل‌های صوتی رایگان را می‌توانید از صفحهٔ رادیو مذاکره دانلود کنید:

🔗 رادیو مذاکره (دانلود رایگان فایل‌های صوتی)

اما اگر قصد دارید آموزش صوتی مذاکره را به شکل حرفه‌ای و دقیق و ساختاریافته بشنوید، پیشنهاد ما این است که مجموعهٔ صوتی آموزشی شصت نکته در مذاکره را تهیه کنید و گوش دهید:

🔗 خرید و دانلود مجموعه صوتی ۶۰ نکته در مذاکره

آیا فیلم سمینارهای مذاکره محمدرضا شعبانعلی در دسترس است؟

محمدرضا شعبانعلی سال‌هاست سمینار آموزشی برگزار نمی‌کند. با این حال، برخی فیلم‌های سمینارهای قدیمی او در دسترس است. به عنوان مثال، فیلم سمینار پیام‌ها در مذاکره در متمم وجود دارد. با توجه به قدیمی بودن فیلم‌ها و کیفیت پایین آن‌ها، این فیلم‌ها به عنوان یک محصول آموزشی فروخته نمی‌شوند.

اما اگر عضو ویژه متمم باشید، علاوه بر دسترسی به هزاران درس متمم به این فیلم‌ها هم به رایگان دسترسی خواهید داشت:

🔗 ثبت نام به عنوان عضو ویژه متمم

🔗 فیلم سمینار آموزشی پیام‌ها در مذاکره (مشاهده + دانلود)

آیا درس‌های آموزش مذاکره متمم برای یادگیری اصول و فنون مذاکره فروش هم مناسب است؟

ما در متمم درس‌های جداگانه‌ای را برای آموزش مذاکره فروش در نظر گرفته‌ایم و با مطالعهٔ آن‌ها با اصول و فنون مذاکره فروش آشنا می‌شوید:

🔗 درس‌های آموزش فروش و تکنیک‌های فروشندگی حرفه ای

با این حال، فراموش نکنید که مذاکره فروش به هر حال یکی از انواع مذاکره است؛ در کنار سایر انواع مذاکره (مذاکره عاطفی، مذاکره حقوق، مذاکره سیاسی و …).

بنابراین برای این که در مذاکره فروش موفق باشید،‌ لازم است اصول و فنون مذاکره را به خوبی بدانید. از این منظر، برای این که به یک فروشنده حرفه‌ای تبدیل شوید، پیشنهاد ما این است که وقت و حوصله به خرج دهید و درس‌های مذاکره را هم کامل بخوانید:

🔗 دوره اصول و فنون مذاکره

آیا یک چک لیست مشخص وجود دارد که قبل از مذاکره آن را بررسی کنیم تا با آمادگی بیشتری به جلسه برویم؟

کتاب‌های مذاکره و نویسندگان و صاحب‌نظران مذاکره چک‌لیست‌های بسیاری را با این هدف ارائه کرده‌اند. یک نمونه از این چک‌لیست را می‌توانید در متمم ببینید:

🔗 چک لیست برنامه ریزی برای مذاکره (گام به گام)

چک لیست زیر هم در کلاس‌های فنون مذاکره محمدرضا شعبانعلی به دانشجویان تحویل داده می‌شده است. می‌توانید آن را هم دانلود کنید و ببینید:

🔗 دانلود فایل PDF سوالات قبل از مذاکره

بهترین کتابهای مذاکره کدامند؟

قضاوت در مورد کیفیت یک کتاب، تا حدی تابع سلیقه است. ممکن است یک متخصص مذاکره کتابی را پیشنهاد کند و بگویند که این کتاب، بهترین کتاب مذاکره است. اما متخصص دیگری، آن کتاب را متوسط و حتی ضعیف بداند. بنابراین هرگز نمی‌توان در این زمینه حکم کلی داد.

اما اگر بخواهید سلیقهٔ محمدرضا شعبانعلی را بدانید، در متمم تعدادی از کتاب‌های مرجع جهانی آموزش مذاکره معرفی شده‌اند:

🔗 فهرست بهترین کتابهای مذاکره در سطح بین المللی

کتاب مذاکره لوئیکی، کتاب اصول و فنون مذاکره راجر فیشر، کتاب لی تامپسون و کتاب مذاکره برای کسب سود از جمله کتاب‌هایی هستند که در این فهرست حضور دارند.